websikehealthcheck

CHECKME O2 – Pulzoximéter, alvásmonitorizáló készülék

CHECKME O2 – Pulzoximéter, alvásmonitorizáló készülék

A CHECKME O2 kényelmesen, óraként rögzíthető. A csatlakoztatott gyűrű alakú érzékelő stabilan rögzül az ujjon, így hosszabb idejű  mérésre is kiváló, ezáltal a hétköznapi tevékenységek, gond nélkül végezhetőek a készülék viselése közben.

Belső memóriájának köszönhetően akár 10 órás, folyamatos rögzítést tesz lehetővé, ami rendkívül fontos információkat hordozhat bizonyos betegségek esetén.

A mért eredmények a Checkme O2 Bluetooth funkciójának köszönhetően ingyenesen letölthető mobil alkalmazásra elmenthetők, azon tárolhatók, visszakereshetők vagy szükség esetén közvetlenül elküldhetők a kezelőorvosnak.

Kiknek/milyen esetekben ajánlott a pulzoximéter használata?

– horkolás esetén
– éjszakai légzéskimaradás (apnoe) gyanúja esetén
– sportolók számára
– szív-, érbetegségben szenvedők számára
– vérképzőszervi betegségben szenvedők számára
– akut (tüdőgyulladás) vagy krónikus légzőszervi betegségben (COPD, asztma) szenvedők számára
– mindenkinek, aki odafigyel saját maga és szerettei egészségére

55 990 Ft

Elfogyott

Leírás

Mi a véroxigén telítettség (SpO2) és miért fontos?

A véroxigénszintje mutatja meg azt, hogy a vörösvértestek oxigén szállító képessége hány százalékban van kihasználva. Ez egészséges emberben 95-99% közötti érték. Rövidebb időszakokra lehet ennél kevesebb is, de ha tartósan 90-95 % között van, akkor ez már valamilyen problémát jelezhet.

Tartósan 90 % alatti érték esetén, pedig mielőbb forduljunk orvoshoz. Tartósan alacsonyabb véroxigénszintet észlelhetünk például bizonyos szív-, ér- és légzőrendszeri megbetegedések esetén (vírusos tüdőgyulladás esetén, akár állapot romlást is jelezhet a csökkent véroxigén szint).

Egy elég gyakori, sokféle szövődménnyel járó probléma, az alvás közben jelentkező légzéskimaradás, az úgynevezett alvási apnoe is, amely során rövidebb-hosszabb ideig tartó véroxigén szint csökkenést keletkezhet. Ha alacsonyabb a vér oxigén telítettsége, akkor a létfontosságú szervek, mint például a szív, az agy, a vese, nincsenek elég oxigénnel ellátva, így megnőhet a valószínűsége ezen szervek károsodásának.

Mivel mérjük a vér oxigén telítettségét?       

A vér oxigén telítettségének mérésére az úgynevezett pulzoximéterek szolgálnak. Ezek a készülékek látható vörös és infravörös fénnyel világítják át ujjunkat és egy beépített érzékelő méri a vérben található hemoglobin fényelnyelését, ami arányos az oxigén telítettséggel. A vér oxigén telítettségét százalékos formában (SpO2) adják meg. Egyidejűleg a pulzust is méri a készülék.

Pulzoximéterek

Manapság sokféle pulzoximéter kapható gyógyászati üzletekben vagy webáruházakban.

Leggyakrabban az ujjra csíptethető készülékekkel találkozunk, melyek általában alacsonyabb áron elérhetőek, ugyanakkor hosszabb idejű mérésre kevésbé alkalmasak, mivel viselése közben hétköznapi tevékenységet nem nagyon tudunk folytatni, illetve általában a mért értékek tárolására, visszakereshetőségére sincs lehetőség.

A Checkme O2 pulzoximéter

Ez a készülék, ugyan magasabb árfekvésű, pénzünkért ugyanakkor számos nagyon fontos többletfunkciót kapunk.

 tevékenységek, gond nélkül végezhetőek a készülék viselése közben.így a hétköznapihosszabb idejű  mérésre is kiváló. A csatlakoztatott gyűrű alakú érzékelő stabilan rögzül az ujjon.

Checkme O2 belső memóriájának köszönhetően akár 10 órás, folyamatos rögzítést tesz lehetővé, ami rendkívül fontos információkat hordozhat bizonyos betegségek esetén.

A mért eredmények a Checkme O2 Bluetooth funkciójának köszönhetően ingyenesen letölthető mobil alkalmazásra elmenthetők, azon tárolhatók, visszakereshetőek vagy szükség esetén közvetlenül elküldhetők a kezelőorvosnak.

A mobil alkalmazás egyrészt grafikusan ábrázolja az oxigén telítettség értékeit, a pulzust és a testmozgás intenzitását is jónéhány egyéb, számokkal kiértékelt eredmény mellett. A mért értékek akár hetekkel, hónapokkal később is visszakereshetőek.

A fentebb felsorolt funkciók lehetővé teszik az alvási apnoe korai felismerését is!

Amennyiben éjszakai alvás közben hangos horkantások jelentkeznek, mindenképp érdemes a Checkme O2-t éjszakára felhelyezni. Ha a reggeli ébredés után lementjük a mért értékeket a mobil alkalmazásra és ott az alvás alatt jelentkező, 90% oxigén telítettség alatti értékeket észlelünk, mindenképp érdemes alváslaborban kivizsgálást kérni!

Az egyedülállóan puha és kényelmes gyűrű érzékelő, nem csak folyamatosan méri a véroxigén és pulzus értékeket, hanem beépített intelligens vibrációval a vér oxigén szintjének, és a pulzusszámnak egy előre beállított értéken történő átlépésekor figyelmeztet is!

Így például alvási apnoe esetén az oxigénhiányos időszakot lerövidítheti.

Kiknek/milyen esetekben ajánlott a pulzoximéter használata?

– horkolás esetén
– éjszakai légzéskimaradás (apnoe) gyanúja esetén
– sportolók számára
– szív-, érbetegségben szenvedők számára
– vérképzőszervi betegségben szenvedők számára
– akut (tüdőgyulladás) vagy krónikus légzőszervi betegségben (COPD, asztma) szenvedők számára
– mindenkinek, aki odafigyel saját maga és szerettei egészségére

Kempf Ariella